dywaniki do auta

Większość właścicieli samochodów nie przykłada większej wagi do dywaników, na które patrzy jedynie podczas ich czyszczenia lub kiedy trzeba je wymienić. Niby nie widoczne na co dzień jednak dopełniają estetyki auta i naprawdę warto zadbać, żeby ich jakość była zadowalająca.

Dywaniki samochodowe


Na rynku można spotkać wiele modeli dywaników, ale jeżeli by podzielić je na dwie najbardziej popularne grupy to były by to dywaniki materiałowe i gumowe. Wybór jednych albo drugich zależy od gusty kierowcy, ale i od marki samochodu – często właściciel auta pozostaje przy dywanikach takiego rodzaju, jakie zostały wybrane przez producenta, tak więc nie zastanawia się nad praktycznością kupowanych produktów, całkowicie ufając wytwórcy swojego modelu samochodu.

Praktyczność dywaników


Dywaniki, aby spełniały swoje zadanie powinny być przede wszystkim idealnie dopasowane do podłoża, na którym mają leżeć oraz być łatwe w czyszczeniu. Dywaniki samochodowe mają jeszcze jedną, oprócz dwóch wymienionych przed chwilą, zaletą – nie ślizgają się. Dobrze dopasowane nie zmieniają pod nogą swojego położenia, co może być bardzo niebezpieczne podczas prowadzenia pojazdu. Ich czyszczenie jest dziecinnie proste – wystarczy wytrzepać i albo opłukać, albo wytrzeć szmatką nasączoną preparatem do gumy. Biją na głowę dywaniki materiałowe, które, aby mogły odzyskać kolor i idealną czystość, trzeba zwyczajnie uprać.

Dodaj komentarz