opony do samochodu

Każdy kierowca chce, aby jego auto było maksymalnie wygodne, komfortowe i oczywiście szybkie. Wraz z doświadczeniem za kółkiem rośnie również świadomość tego, że za te trzy elementy w głównej mierze odpowiadają stosowane w samochodzie opony.


Z tego powodu za każdym razem, gdy kupowany jest nowy komplet opon, chce się posiadać je możliwie najlepsze. A dla wielu osób najlepsze, znaczy najdroższe. Czy faktycznie lepiej jest kupić model, który charakteryzuje się najwyższą ceną, a nie np. dobre i sprawdzone opony continental contipremiumcontact 2?

Od czego zależy cena opony?

W głównej mierze na cenę opony składa się jej rozmiar, producent i mieszanka gumy, z której została ona zbudowana. O ile rozmiar jest niezależny dla kierowcy i wynika po prostu z posiadanego samochodu, to już producent i rodzaj tworzywa można wybrać.


Nie można jednak zapominać o tym, że nie do każdego samochodu najdroższa opona będzie zalecana ekonomicznie. W przypadku posiadania samochodu o słabym silniku, przednionapędowego i typowo miejskiego, to kupowanie do niego opon sportowych z najwyższej półki będzie zwyczajnie nieopłacalne. Tak samo, jak kupowanie każdej opony o charakterze sportowym, a to właśnie one są u szczytu cenowego rankingu.


Do zwykłego samochodu, a nawet tego o minimalnie większej mocy, zdecydowanie najlepsza będzie opona continental contipremiumcontact 2. Charakteryzuje się ona doskonałymi właściwościami jezdnymi, a przy tym jest bardzo opłacalna pod kątem wydatków, jakie trzeba ponieść na zakup kompletu tego modelu opony.

Dodaj komentarz