kleber dynaxer hp3

Wprowadzenie etykiet unijnych na opony

Unijne etykiety na opony miało za zadanie – jak się powszechnie uważa wywołanie prawdziwej pozytywnej rewolucji na rynku opon. Do takiego radykalnego przełomu może nie doszło, ale kierowcy zaczęli doceniać istnienie tych unijnych naklejek (etykiet). Obecnie już stały się one tak stałym elementem sprzedaży produktów, że kierowcy, stając przed miła dla nich zazwyczaj koniecznością zakupu nowego modelu, przykładają ogromną wagę do tego rodzaju oznaczeń. Uważnie analizują podczas zakupów zawartość unijnych etykietek.

Etykietka opon Kleber Dynaxer hp3

Ponieważ marka Kleber, należąca do cenionego przez kierowców i znanego powszechnie francuskiego koncernu Michelin, wypuściła na rynek aż 180 wariantów opon Dynaxer hp3, nie sposób ty przeanalizować wszystkich etykiet. Wystarczy tu wskazać bardzo popularny rozmiar 205/55 R16 91V.

Droga hamowania na mokrej nawierzchni (czyli przyczepność opon) – w tej kategorii opony kleber dynaxer hp3 w niniejszym wariancie mają na etykiecie unijnej klasę „B”, co jest wynikiem bardzo wysokim.

Zużycie paliwa (a więc inaczej: opory toczenia) – tutaj opisywany model i wariant otrzymał solidną klasę „E”. To w porównaniu z bardzo wysokim wynikiem przyczepności opon na śliskiej powierzchni jest notą dość dobrą, gdyż dobra przyczepność na mokrej jezdni związana jest też ze zwiększonymi oporami toczenia.
Hałas zewnętrzny – w tej kategorii etykietka unijna wskazuje dla opisywanego wariantu modelu 69dB, dwie fale. To dobry wynik.

Dodaj komentarz