Kiedy chcemy odświeżyć karoserię naszego samochodu, zazwyczaj mamy do wyboru dwie możliwości. Auto możemy woskować lub polerować. Każda z metod ma oczywiście swoje wady i zalety, zwolenników i przeciwników.

Polerowanie samochodu

Pasta polerska jest głównym atrybutem potrzebnym do wykonania odpowiedniego polerowania. Przede wszystkim musimy zadbać, aby była to pasta od sprawdzonego producenta. Tanie kosmetyki tego rodzaju, mogą nie tylko nie dać spodziewanego efektu. Polerowanie z użyciem ściernych past polerskich, możemy wykonać ręcznie lub z użyciem maszyny.

Zaletą polerowania jest przede wszystkim długotrwały efekt tego zabiegu. Wypolerowane auto będzie nas cieszyć wysokim połyskiem całymi latami. Do minusów zaliczyć można to, że prawidłowo polerowanie nie jest łatwo przeprowadzić — dlatego dobrze jest powierzyć samochód fachowcowi, jak i to, że jest to zabieg dość inwazyjny.

Woskowanie

Woskowanie polega na wypełnianiu ubytków w lakierze, za pomocą specjalnego wosku. Daje to dość dobry efekt, niekiedy porównywany z polerowaniem.

Zaletą woskowania w porównaniu do polerowania jest to, że nie można w zasadzie nic zepsuć. I tutaj właściwie kończą się zalety. Efekt woskowania jest dość krótkotrwały, więc czasochłonny zabieg należy powtarzać.

Polerowanie + woskowanie

Wiele osób łączy dwie wyżej wymienione metody. Polerowanie stosuje jako permanentny sposób na uzyskanie ładnego lakieru, natomiast wosk ma za zadanie ten stan przedłużyć oraz chronić lakier przed uszkodzeniami, zwłaszcza takimi jak kwaśne deszcze, żywica lub smoła.

Dodaj komentarz