dunlop opony

Dunlop sp sport bluresponse to opony od brytyjskiego producenta, które są następcami poprzedniego modelu firmy: dunlop sport fastresponse. W nowych oponach poprawione zostały błędy, jakie pojawiły się w poprzednim projekcie, a przede wszystkim, obniżony został wpływający na wydajność paliwową wskaźnik oporu toczenia.

Technologia wykonania i właściwości opon

Jak pokazują testy przeprowadzone przez zewnętrzne i niezależne firmy parametr oporu toczenia opon sport bluresponse jest mniejszy niż w poprzedzającym je modelu fastresponse aż o trzydzieści procent. W konsekwencji powoduje to zwiększenie wydajności paliwowej – realne zmniejszenie zużycia paliwa w samochodach zaopatrzonych w tego typu opony. Opór toczenia opon to jeden z istotniejszych czynników, które wpływają na spalanie, więc zastosowanie odpowiednich opon pozwala kierowcom na znaczne zmniejszenie kwoty wydawanych na paliwo.

Innym istotnym dla opon wskaźnikiem jest ich przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony dunlop sp sport bluresponse – zaopatrzone są w specjalnie zaprojektowany bieżnik, dzięki któremu woda odprowadzania jest spod opony bardzo szybko, co finalnie wydatnie zwiększa przyczepność na powierzchniach mokrych. Taka konstrukcja wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy samochodem zaopatrzonym w te opony i znacznie lepsze trzymanie się samochodu drogi podczas złych warunków atmosferycznych. Na zapewnienie przyczepności podczas deszczu ma wpływ zastosowany w oponach materiał, który nie zmienia swojej struktury w wodzie i zachowuje stałe właściwości.

Dodaj komentarz