W dzisiejszych czasach praktycznie każdemu kierowcy marzy się samochód, który pozbawiony jest nawet najmniejszych niedoskonałości na lakierze. Niestety nawet najlepszemu kierowcy może przydarzyć się nieumyślne zarysowanie swojego auta, dlatego też warto w takiej sytuacji postawić na korektę lakieru.

Usuwanie rys z lakieru

Usuwanie rys z lakieru samochodowego wcale nie jest zadaniem trudnym zwłaszcza, jak korzysta się z usług sprawdzonego warsztatu. Aby lakier błyszczał i prezentował się jak nowy niezbędna jest oczywiście profesjonalna korekta lakieru. Nawet najlepsze woski niestety nie dadzą takich rezultatów jak specjalistyczna korekta. W Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej firm, które oferują usługi detailingowe, dzięki czemu można szybko pozbyć się rys z lakieru.

Korekta lakieru – jakie największe zalety

Jedną z największych zalet korekty lakieru jest przede wszystkim to, że jest to trwały zabieg, którego efekty mogą utrzymać się nawet przeze kilka lat. Pamiętać należy jednak o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć lakier. Warto wspomnieć również i o tym, że auto po korekcie powinno unikać myjni szczotkowych. Drobinki piasku pozostawiają nieprzyjemne i trwałe pamiątki na lakierze, dlatego też najlepiej postawić na ręczne mycie. Korekta lakieru to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które mają do usunięcia oksydacje lakieru i swirle (koliste rysy), które są bardzo widoczne przy intensywnym słońcu.
Oksydacje (zmatowiały lakier) jest dużym problemem w przypadku akrylowych lakierów, które stosowane były kilka lat temu.

Dodaj komentarz