Stłuczka i kolizja może przydarzyć się nawet najlepszemu kierowcy, dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób można poradzić sobie z drobnymi wgnieceniami na karoserii, które niestety znacząco oszpecają auto.

Wyciąganie wgnieceń – kompendium wiedzy

Wyciąganie wgnieceń to nic innego jak popularna metoda „na klej”, która w dzisiejszych czasach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Największą zaletą tej metody jest przede wszystkim to, że nie potrzebny jest dostęp od wewnętrznej strony auta, dzięki czemu można poradzić sobie praktycznie z wszystkimi wgnieceniami. Przy wyciąganiu wgnieceń niezbędne są specjalne zaczepy o grzybkowatym kształcie, klej i skrobak. Pamiętać należy o tym, że metoda ta sprawdzi się tylko w przypadku niewielkich wgnieceń.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania ma bardzo wiele zalet, dlatego też wśród kierowców cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Największą zaletą jest przede wszystkim to, że metoda ta nie pozostawia na powierzchni lakieru żadnych śladów ingerencji. Jest to najlepsza alternatywa dla popularnej metody szpachlowania. Przy większych wgnieceniach warto jednak skorzystać z pomocy odpowiedniego fachowca. Niestety napraw blacharskich bez lakierowania nie wykonuje pierwszy lepszy rzemieślnik. Przy pracy tej niezbędne jest doświadczenie, cierpliwość, wyczucie i duża precyzja. Jeżeli odnajdziemy rzetelny warsztat, to nasze auto po zabiegu wyglądać będzie jak nowe. Pamiętać należy jednak o tym, że fachowa pomoc może sporo kosztować.

Dodaj komentarz