Zadbane felgi aluminiowe są najlepszą wizytówką każdego kierowcy, dlatego też warto zadbać o to, aby stały one zawsze na najwyższym poziomie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się jak powinna przebiegać profesjonalna ochrona felg aluminiowych.

Pielęgnacja felg aluminiowych

Do mycia felg aluminiowych najlepiej użyć zwykłego płynu do mycia naczyń albo mydła. Pamiętać należy zawsze o tym, że po myciu felg trzeba je dokładnie wysuszyć. Unikać należy drapieżnych środków myjących, środków polerujących i wełny stalowej. Uważać należy także na automatyczne myjnie samochodowe, które niestety korzystają ze środków czyszczących na bazie kwasów.

Co warto wiedzieć o felgach samochodowych

Jak powszechnie wiadomo felgi samochodowe bardzo szybko i mocno się nagrzewają, dlatego też przed myciem i zabezpieczaniem należy je ostudzić. Myjąc gorące felgi niestety uszkadza się specjalną powłokę lakierową, które zabezpiecza felgi przed urazami mechanicznymi. Warto wspomnieć również i o tym, aby w sezonie zimowym unikać felg aluminiowych wysoko polerowanych. Złym pomysłem jest także zakładanie felg chromowanych, które niestety mają cienką warstwę ochroną.

Kompleksowa ochrona felg aluminiowych

Aby zabezpieczyć felgi aluminiowe warto je dokładnie polakierować. W dzisiejszych czasach opłaca się skorzystać przede wszystkim z lakieru proszkowego. Mowa tutaj nie tylko o lakierze bazowym, ale również o lakierze bezbarwnym. Oryginalny lakier od renomowanego producenta to najlepsza i najtrwalsza ochrona antykorozyjna. Warto skorzystać także z dobrodziejstwa nanotechnologii, która zapewnia doskonałą ochronę przed wilgocią i wszelkimi zabrudzeniami.

Dodaj komentarz