Wiele osób jeżdżących samochodami uskarża się na słabą widoczność w czasie padającego deszczu czy śniegu. Okazuje się, że kierowcy wcale nie są skazani na smugi wody powoli spływające po szybie i zasłaniające świat przed nią. Wystarczy przeprowadzenie prostego zabiegu hydrofobizacji, by widoczność na drodze i bezpieczeństwo jazdy uległy znacznej poprawie.

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Jest to produkt, który wnika w strukturę szyby, tworząc na niej ochronną powłokę. Dzięki niej padająca woda nie wnika w strukturę szkła, ale płynnie i szybko po nim spływa. Pokryta niewidzialną wycieraczką szyba zyskuje także o wiele większą przejrzystość, co przekłada się na lepszą widoczność nawet w czasie doskonałych warunków pogodowych.

Okazuje się także, że nałożenie niewidzialnej wycieraczki sprawia, że zanieczyszczenia osiadające na szybie zostają zredukowane nawet o siedemdziesiąt procent. Dzięki gładkiej strukturze, brud nie ma szans wniknąć w szyby i osiąść na nich na dłużej. Dla kierowcy oznacza to mniej czasu spędzonego na myciu szyb i sporą oszczędność płynu do spryskiwaczy.

Jak nakładać niewidzialną wycieraczkę?

Przed nałożeniem preparatu należy upewnić się, że szyba nie posiada żadnych uszkodzeń. Przed przystąpieniem do zabiegu hydrofobizacji bardzo ważne jest jej odpowiednie przygotowanie. Najpierw szyba musi zostać dokładnie umyta, a następnie odtłuszczona. Dopiero po tym można przystąpić do nakładania preparatu. Po pewnym czasie, kiedy dokładnie wniknie on w strukturę szkła, szybę należy dokładnie wypolerować. Gotowe!

Dodaj komentarz