Zakup porządnego preparatu do powłoki hydrofobowej to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także prawidłowe aplikowanie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak skutecznie i sprawnie zabezpieczyć powłokę lakieru samochodowego.

O czym należy pamiętać?

Profesjonalna powłoka hydrofobowa jest odporna nie tylko na zmiany temperatur, ale również na środki chemiczne do 12,5 pH, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę jaki preparat do powłoki hydrofobowej się stosuje. Nie można zapominać także i o tym, że powłoka hydrofobowa nie zapewnia ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego też aplikując preparaty należy zachować szczególną uwagę.

Kompleksowa aplikacja od a do z

W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić lakier szamponem albo specjalną glinką. Kluczem do sukcesu jest dokładne odtłuszczenie powierzchni. Po wykonaniu tej czynności warto skorzystać ze specjalnego atomizera, dzięki któremu będzie można precyzyjnie spryskać powłokę odpowiednim preparatem. Nie można zapominać o tym, że niemal wszystkie preparaty hydrofobizujące wiążą w bardzo szybkim czasie, dlatego też warto je nakładać na stosunkowo niewielkich powierzchniach. Specjaliści od motoryzacji nie zalecają stosowania preparatów do powłoki hydrofobowej także na rozgrzany lakier auta. Jeżeli są mniejsze lub większe zarysowania lakieru, to warto wykonać dokładną korektę lakieru i dopiero później sięgnąć po preparat do powłoki hydrofobowej.

Dodaj komentarz