Samodzielna konserwacja i odświeżenie samochodowego lakieru wymaga minimalnej wiedzy w tej kwestii. Nie wszystkie bowiem preparaty nadają się do samodzielnego zastosowania. Jednym z bezpieczniejszych preparatów, z których mogą bezpiecznie korzystać amatorzy motoryzacji z pewnością jest politura samochodowa.

Jak politura samochodowa wpływa na stan lakieru

Politura przeznaczona do powierzchni lakierowanych nie ma negatywnego wpływu na techniczny stan karoserii samochodowej, gdyż jest ona typowym środkiem konserwująco-czyszczącym. Choć politura zawiera pewną ilość cząstek ściernych, to jednak przeznaczone są one do usunięcia lakierowych zanieczyszczeń, bez niszczenia i zarysowań powierzchni lakieru samochodowego.

Politura, czyli ogromny wybór różnorodnych preparatów

Na rynku produktów określanych mianem politura jest całe mnóstwo. Najlepsze i najkorzystniejsze dla lakieru samochodowego będą jednak te, które w swoim składzie mają przewagę naturalnych wosków. Przy wyborze tego rodzaju preparatu koniecznie należy zwrócić uwagę również na to, czy przeznaczony jest on do lakierów nowych czy też starych (preparaty te różnią się pomiędzy sobą w szczególności mocą ścierną). Zarówno w przypadku politury samochodowej, jak i jakiegokolwiek innego preparatu przeznaczonego do zastosowania na samochodowej karoserii, przed zakupem warto zapoznać się w jego indywidualną instrukcją. Dodatkowo należy pamiętać, aby przed aplikacją preparatu dokładnie auto umyć.

Dodaj komentarz