dotz

Felga stanowi część podwozia samochodu, na którą nakładana jest opona. Te dwa elementy są najważniejszymi częściami auta, gdyż bezpośredni stykają się z podwoziem. Oprócz istotnej kwestii bezpieczeństwa, felgi pełnią również funkcję estetyczną nadają dwuśladowcom ciekawego charakteru. Którą felgą wybrać by była bezpieczna i jednocześnie przykuwała uwagę?

Zalety felg aluminiowych

Felgi produkowane są przede wszystkim z mieszanek stopów aluminium lub stali. Niektóre wykonywane są dodatkowo z domieszkami lżejszego stopu magnezu, głównie w przypadkach, kiedy ważna jest zwiększona wytrzymałość obręczy. Lżejsze felgi w oczywisty sposób wpływają na wolniejsze zużywanie się podzespołów samochodu. Są one dużo bardziej odporne na uderzenie, gdyż w trakcie kolizji energia pochłaniana jest przez plastyczny materiał. Warto wspomnieć też o zwiększonej dokładności wykonania, co przekłada się na bardziej efektowną formę prezentacji.

Którą felgę wybrać?

Na rynku znaleźć można wielu producentów oferujących standardowe felgi stalowe oraz aluminiowe. Standardowe rozmiary felg to zakres 15-19 cali, choć znaleźć można również mniejsze lub większe wersje niestandardowe. Obręcze opon samochodowych charakteryzowane są najczęściej następującymi cechami:

  • średnica
  • rozstaw
  • głębokość zanurzenia ET
  • szerokość
  • otwór centrujący
  • nośność

Jednym z dominujących graczy na rynku sprzedaży felg jest marka DOTZ, która powstała na początku XXI wieku. DOTZ sprzedaje felgi oraz oferuje usługi tuningowania kół samochodowych. Firma postawiła przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz wysoką jakość felg samochodowych. Warto podkreślić, że DOTZ wystawia specjalny certyfikat TŰV, który potwierdza wysoką gwarancję bezpieczeństwa swoich produktów.