Ładna, błyszcząca oraz gładka karoseria to pragnienie każdego właściciela pojazdu. Jeśli wizyta na typowej myjni to dla Ciebie zbyt mało, to sygnał, iż nastała pora na autodetailing. Powłoki kwarcowe muszą być dobrze chronione, by zachowały intensywność odcienia oraz niesamowity połysk.

Więc warto, by karoserię pokryły odświeżające powłoki kwarcowe. Większość spośród powłok wyróżnia się łatwością w rozprowadzaniu, dzięki czemu osobiście pokryjesz pojazd chroniąca powierzchnią. Powłoka kwarcowa, tak jak warstwy ceramiczne dobrze odprowadza wodę oraz nie zbiera skażeń. Co należałoby wiedzieć o powłokach kwarcowych?

Powłoki kwarcowe

Powłoki kwarcowe – opinie zbierają zasłużenie dobre, gdyż gwarantują niezwykle efektywną obronę przed wymogami powietrznymi, to, iż może dobrze odparowywać wodę, czyni ją niezastąpioną, gdy chce się podtrzymać auto w czystości. Błoto, woda nie dochodzą do zewnętrznej przestrzeni pojazdu, dzięki czemu auto błyszczy oraz błyszczy. Kwarc pozwoli także osiągnąć rezultat intensywności odcieni zarówno tychże jasnych, jak i również ciemnych.

Na odcieniach ciemniejszych rezultat tenże widoczny jest natomiast lepiej, głębia jest wyraźniejsza. Sumując, należy stwierdzić, iż powłoka kwarcowa, jest dobrym wyjściem dla tychże kierowców, jacy chcą osiągnąć dobry rezultat przy zmniejszeniu wydatków.

Powłoka ceramiczna lub kwarcowa?

Niezwykle powszechnie wykorzystuje się zamiennie nazwę powłoka kwarcowa oraz ceramiczna, co nie jest błędem, ponieważ obie nazwy są dobre. I jedna, oraz druga grupa wyników to warstwy wsparte często na SiO2, więc dwutlenku krzemu.

Rozbieżność pomiędzy nimi opiera się na rodzaju reakcji syntetycznych, jakie występują na przestrzeni lakieru podczas uzyskiwania powierzchni chroniącej. Powłoki kwarcowe są odporne choćby na zimowe płyny do spryskiwaczy, jakie są bardzo silne.