plecak motocyklowy

Każdy motocyklista powinien mieć plecak motocyklowy. Chociaż wygląda jak zwykły plecak używany do przechowywania przedmiotów, których potrzebujesz w podróży, jest między nimi jedna niewielka różnica.
Plecak motocyklowy posiada pasek na kask. Plecaki te są dość lekkie i wykonane z wysokiej jakości skóry i wytrzymałego nylonu. Ale pytanie brzmi, jaki wybrać plecak motocyklowy i na co zwrócić uwagę?

Łatwość użytkowania

Specjalny plecak motocyklowy został zaprojektowany głównie w taki sposób, aby można go było łatwo założyć na plecy bez dodatkowej pomocy. Nawet jeśli
masz na sobie kurtkę motocyklową, nie będziesz miał żadnych problemów. Ponadto rynek tych specjalistycznych plecaków rozwija się, co oznacza, że można znaleźć plecak na każdą sylwetkę. Upewnij się więc, że wybierzesz odpowiedni dla siebie plecak i wygodny w podróży. Dla porównania, zwykłe plecaki nie są przeznaczone do jazdy motocyklem i mogą być niewygodne.

Równomierne rozłożenie ciężaru

Zwykły plecak raczej nie będzie w stanie rozłożyć ciężaru. Dzięki specjalnemu plecakowi ciężar rozkłada się na biodra kierowcy, a nie koncentruje się na ramionach i szyi. Jednocześnie plecak nadal zachowuje swój kształt. 

Dodatkowo dostępne są dwa rodzaje plecaków do jazdy motocyklem: z zewnętrzną ramą oraz z wewnętrzną. Oba mają swoje zalety i wady; podczas gdy plecaki z wewnętrzną ramą mogą ściślej przylegać do pleców, plecaki z zewnętrzną ramą są bardziej odpowiednie dla kierowców z dużym obciążeniem. W uzupełnieniu, plecaki motocykl posiada pasy kompresyjne zapobiegające obciążenie od przesunięcia podczas gdy motocykl jest w ruchu.