BMW x5 w leasingu

Jedną z najbardziej opłacalnych form pozyskania samochodu premium jest opcja jego leasingowania. BMW serii X2 w leasingu to metoda, dająca maksimum korzyści przy minimum formalności. Dzięki zaawansowanemu systemowi doboru warunków umowy i poniesionych kosztów do własnych preferencji każdy klient (zarówno biznesowy, jak i indywidualny) ma możliwość wejść w posiadanie luksusowego auta za niewielkie pieniądze. 

Na czym polega leasing samochodowy?

BMW X2 w leasingu jest obecnie najczęściej wybieraną opcją. Przez cały okres trwania kontraktu (zazwyczaj od 24 do 60 miesięcy) leasingobiorca jedynie użytkuje w dowolny sposób wybrany pojazd, lecz formalnie jego właścicielem jest firma leasingowa, z którą podpisywana była umowa. Po jej wygaśnięciu istnieje możliwość wykupienia pojazdu i zostania jego stuprocentowym właścicielem, zarówno na papierze, jak i w praktyce. Jednak nie jest to koniecznością. 

Rodzaje leasingu

Istnieją dwie podstawowe formy leasingowania pojazdu. Każda z nich dostępna jest w przypadku BMW X2. Więcej informacji zarówno o samym pojeździe, dostępnych wariantach, jak i o metodach jego nabycia w postaci leasingu znajduje się na stronie internetowej: BMWDirect.pl .

Leasing z wykupem

Wśród powszechnie znanych rodzajów leasingów największą popularnością cieszy się opcja z wykupem samochodu. Polega ona na tym, że w ratach leasingobiorca spłaca całkowitą wartość samochodu, zaś później ma prawo do jego wykupienia za symboliczną kwotę, zwykle oscylującą w granicach 1% pełnej stawki.

Leasing jako najem bez wykupu

Forma wynajmu samochodu bez konieczności jego późniejszego wykupienia zyskuje coraz więcej zwolenników. Można uznać, że jest ściśle powiązana z najmem długoterminowym. Inne określenia tego terminu to między innymi full service leasing oraz tzw. auto na abonament. 

Podczas podpisywania umowy klient zobowiązany jest do podjęcia decyzji o wybranym rodzaju leasingowania. W przypadku opcji najmu samochodu bez wykupu i późniejszej chęci zostania jego właścicielem klient musi uiścić opłatę wynoszącą 100% wartości rynkowej konkretnego auta w chwili zakończenia obowiązywania umowy.