Bez względu na to czy poruszamy się jednośladem czy też samochodem, bardzo istotne jest doskonalenie techniki jazdy. Ćwiczenie szybkiego pokonywania zakrętów, szybkiej jazdy, ostrego hamowania to coś, czego nie wolno robić na drogach publicznych. Wskazana jest wizyta na torze i doskonalenie techniki jazdy w takim miejscu.

Tor w Białymstoku

Jednym z torów, które warto polecić do doskonalenia techniki jazdy jest tor Wschodzący Białystok. Zbudowany stosunkowo niedawno, bardzo nowoczesny, z mnóstwem ostrych i mniej ostrych zakrętów, ma nad innymi torami jedną zaletę. Tor Wschodzący Białystok to tor, gdzie nawierzchnia jest taka jak na torze wyścigowym nie zaś taka jak na drodze. Charakteryzuje się większą przyczepnością, jest bardziej szorstka, dzięki czemu tor Wschodzący Białystok jest całkowicie bezpieczny również w trakcie jazdy w złych warunkach atmosferycznych, szczególnie podczas padającego deszczu.

Cena jazd

Decydując się na jazdę po torze, oczywiście trzeba za to zapłacić, jednak nie są to wysokie koszty. Już za kilkadziesiąt złotych, można po torze jeździć nawet godzinę. Rzecz jasna, z uwagi na bezpieczeństwo osób jeżdżących na torze, obsługa nie dopuszcza do tego, by w jednym czasie na torze było zbyt wiele pojazdów, chcąc przejechać się po torze, warto odwiedzić stronę internetową toru i zarezerwować sobie określony czas. Na miejscu można zdecydować, czy chce się jeździć samodzielnie czy też z instruktorem. Pierwsza opcja polecana jest osobom doświadczonym w prowadzeniu określonego pojazdu, druga, osobom mniej doświadczonym. Warto przejechać się po tym torze i uczyć się w ten sposób poprawnego zachowania za kierownicą pojazdu.