Nie bez powodu w Polsce tory wyścigowe cieszą się rosnącą popularnością. Niegdyś tego rodzaju obiekty przeznaczone były jedynie dla profesjonalnych sportowców, ale współcześnie każdy może uzyskać do nich dostęp. Doskonałym tego przykładem jest nowoczesny tor wyścigowy w Łodzi. Jaka jest oferta tego obiektu? Kto może skorzystać z toru wyścigowego?

Szkolenia i treningi

W pierwszej kolejności warto podkreślić, że na torze wyścigowym można skorzystać ze znacznie szerszej kategorii usług, aniżeli jedynie wypożyczenie sportowego samochodu. Doskonałym tego przykładem są różnorodne szkolenia i treningi przeprowadzane na torze w Łodzi. Skierowane zarówno do kierowców samochodów, jak i do motocyklistów. Doskonałym tego przykładem jest szkolenie bezpiecznej jazdy Save Driver. W zależności od umiejętności i potrzeb można zapisać się na pierwszy lub drugi stopień szkolenia. Istnieje również możliwość dodatkowego szkolenia sportowego razem z rajdowym Mistrzem Polski. Szkolenie to skierowane jest do wszystkich kierowców, którzy mają prawo jazdy kategorii B i chcą zwiększyć swoje umiejętności prowadzenia samochodu. 

Innym przykładem ciekawego ćwiczenia jest szkolenie w Skid Craft, czyli szkolenie jazdy samochodem na urządzeniu do destabilizacji toru jazdy. Dzięki temu szkoleniu w bezpiecznych warunkach kierowca nauczy się prawidłowej reakcji zarówno na poślizg nadsterowny, jak i na poślizg podsterowny. Kolejnym interesującym elementem oferty toru wyścigowego w Łodzi jest tzw. pakiet Track Day. W zależności od potrzeby można zdecydować się na pakiet 2,5 lub 4 godzinny. Szkolenie to wyróżnia się możliwością przyjechania na nie własnym samochodem. Jego celem jest poznanie realnych umiejętności kierowcy oraz możliwości posiadanego pojazdu. Pod okiem licencjonowanego kierowcy uczestnicy kursu dowiedzą się jak poprawić efektywność swojej jazdy.

Wypożyczenie samochodu

Niemniej jednak znakomita część osób, które przyjeżdżają na tor wyścigowy w Łodzi, chce wypożyczyć sportowy samochód i sprawdzić jego możliwości na torze. Oczywiście jest to w pełni wykonalne. Aktualnie obiekt dysponuje flotą kilkunastu super nowoczesnych samochodów. Doskonałym tego przykładem jest BMW M2 czy też BMW m135i. Istnieje również możliwość wypożyczenia Mitsubishi Lancer oraz innych supersamochodów.

Różnorodne eventy i wydarzenia

Należy jednak podkreślić, że jazda na torze oraz oferowane szkolenia i treningi to wciąż jedynie częścią oferty. Na terenie obiektu odnaleźć można również stylową kawiarnię oraz multimedialną salę konferencyjną, co w praktyce oznacza, że obiekt jest dobrym miejscem na organizację różnego rodzaju wydarzeń. 

Chociaż większość z nich bezpośrednio i pośrednio związana jest z branżą motoryzacyjną, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby na terenie obiektu zorganizować firmowe imprezy integracyjne, konferencję, czy też imprezę okolicznościową. W międzyczasie wypożyczenie sportowego samochodu czy też przejście dodatkowego kursu i szkolenia może doskonale urozmaicić wydarzenie. 

Należy pamiętać, że ze względu na wysoką popularność  toru wszelkich rezerwacji należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem. Tylko w takiej sytuacji można liczyć na bezproblemowe skorzystanie z oferty.