Kupując używany samochód, trzeba być świadomym tego, jak wielkie jest to ryzyko. Można dokonać rewelacyjnego zakupu, lecz również można kupić jeżdżący wrak. Żeby uniknąć drugiego scenariusza, najpierw trzeba znaleźć odpowiednie do kupowania miejsce.

Osoby prywatne

Nie da się ukryć, że samochody używane najczęściej sprzedawane są przez osoby prywatne. To właśnie ci sprzedawcy stanowią przeważającą większość rynku. Co to oznacza dla klienta? Tak naprawdę loterie, ponieważ jak wiadomo, ludzie są różni.

Jedni podchodzą do sprzedawania samochodów uczciwe, wymieniając wszystkie jego wady i niedociągnięcia, co oczywiście również przekłada się na cenę. Inni z kolei starają się wszytko ukryć, licząc, że więcej zarobią na niewartym zakupu aucie.

Auta z drugiej ręki od dealera

Z powodu ryzyka, jakie towarzyszy kupowaniu używanego samochodu od osoby prywatnej, coraz większą popularnością cieszą się dealerzy samochodowi, którzy oprócz aut nowych, wprowadzili do oferty również pojazdy używane.


Są to samochody, które najczęściej pochodzą z leasingów lub też zakończonych rat, których nabywcy nie zdecydowali się wykupić, lub też pozostawili je w rozliczeniu, biorąc kolejny, całkowicie nowy samochodów. Oznacza to, że auta te charakteryzują się przede wszystkim całkowicie transparentną historią, a także rewelacyjnym stanem technicznym.

Jeśli więc chce się mieć auto pewne, zdecydowanie jest to dobry kierunek. Niestety są to samochody oczywiście droższe niż rynkowa cena danego modelu w wersji używanej. Warto jednak mimo wszystko ponieść ten koszt.

Samochody używane w ofercie białostockiego salonu Volvo NordAuto