Od dawna już salony samochodowe nie zajmują się tylko jednym, bardzo wąskim wycinkiem rynku samochodowego, jakim jest sprzedaż aut. Nowoczesne salony samochodowe, aby mogły przetrwać na tak trudnym rynku, musiały zająć się również innymi usługami.

Sprzedaż samochodów

W dalszym jednak ciągu w największym zakresie salony samochodowe zyski czerpią ze sprzedaży aut. Oprócz jednak tradycyjnego sprzedawania zupełnie nowych egzemplarzy samochodów, do oferty weszły również samochody z drugiej ręki. Najczęściej są to oczywiście auta tej samej marki, które pochodzą z rat lub leasingów, których użytkownicy pozostawili samochody w rozliczeniu. Często jednak zdarza się, że salon samochodowy prowadzi pełnoprawny komis, w którego ofercie są również pojazdy innych marek.

Sprzedaż usług

Sama sprzedaż aut to jednak nie wszystko, ponieważ każdy salon samochody, który chce nie tylko przetrwać, lecz również mieć przyzwoite zyski, musi zajmować się także czymś więcej. Jest to oczywiście oferowanie usług warsztatu samochodowego, który jest w stanie naprawiać awarie i prowadzić akcje serwisowe w autach różnych marek. Dodatkowo wiele salonów oferuje usługi związane z ubezpieczeniami, a nawet pośredniczenie w rejestracji samochodu.

Artykuł powstał we współpracy z białostockim salonem samochodowym Volvo NordAuto