Czy opony o niskim profilu mogą być komfortowe?

Okazuje się że jak najbardziej. Przez wiele lat auta o oponach o niskim profilu kojarzone były przede wszystkim z samochodami sportowymi. Niski profil nadawał profesjonalnego charakteru i był często wybierany przez amatorów samochodowego tuningu. Zaletami opon o niskim profilu jest lepsza przyczepność przy pokonywaniu zakrętów w porównaniu do opon o wysokim profilu. 

Jakie opony wybrać?

Jeśli zastanawiamy się nad kupnem opon o niskim profilu warto sprawdzić opony Dębica PRESTO UHP 2 245/40 R18 97Y letnie. Świetnie będą pasować do auta o sportowej sylwetce, ale również do każdego innego auta. Firma Dębica znana jest polskim kierowcom od wielu lat- opony tego producenta są ogólnie dostępne, a co więcej w przystępnej cenie. 

Czy są minusy opon o niskim profilu?

Ze względu na dużą przyczepność do podłoża opony o niskim profilu są głośniejsze od opon o wyższym profilu. Innym mankamentem są odczuwalne większe wstrząsy w trakcie jazdy na dziurawej drodze. Warto jednak wspomnieć, że jeśli auto zostało przez producenta fabrycznie wyposażone w opony o niskim profilu, elementy zawieszenia zostały przystosowane do większych drgań.  

O czym jeszcze warto pamiętać?

Należy regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach. Niskie ciśnienie prowadzi do szybszego niszczenia opon, powoduje znaczne wydłużenie drogi hamowania na mokrej drodze, utrudnia manewry parkowania i może prowadzić do nagłego wystrzału opony podczas jazdy. Optymalne ciśnienie w oponach Dębica, jeśli nie jest podane inaczej przez producenta auta, to 2,2 bara.