Jeszcze kilka lat temu profesjonalne tory wyścigowe zarezerwowane były jedynie dla zawodowych kierowców rajdowych. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda nieco inaczej, dzięki czemu za kierownicą sportowego wozu może zasiąść praktycznie każdy. 

Szeroka i rozbudowana flota

Na torze wyścigowym w Modlinie można szkolić się nie tylko na własnym aucie. Każdy kierowca ma możliwość wypożyczenia sportowego wozu, który można zobaczyć tylko w firmach. Mowa tutaj między innymi o takich modelach jak np.: Ferrari F430, Ferrari F458 Italia, Lamborghini Gallardo albo Ford Mustang. Jazda sportowym wozem może okazać się niesamowitym doznaniem, które dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Osoby, które nie mają żadnego ciekawego pomysłu na udany prezent dla miłośnika motoryzacji powinny jak najszybciej poważnie zastanowić się właśnie nad wykupieniem jazdy na torze wyścigowym.

Zaawansowane szkolenia jazdy

Wyścigowy tor położony w Modlinie jest idealnym miejscem także dla tych osób, które chcą podszkolić swoje umiejętności kierowania autem. Godne polecenia są przede wszystkim szkolenia z jazdy defensywnej, dzięki którym można zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Niestety podczas kursów na prawo jazdy rzadko kiedy kładzie się duży nacisk na przykład na techniki obserwacji, przewidywania albo utrzymywania odpowiedniej odległości od pozostałych kierowców. Dzięki szkoleniom można dowiedzieć się również jak jeździć ekonomicznie, dzięki czemu będzie można sporo zaoszczędzić na paliwie. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też należy jak najszybciej odwiedzić tor wyścigowy Modlin.