wycieraczki samochodowe

Wycieraczki samochodowe to niby nie problem. Można je kupić na stacji benzynowej, w każdym hipermarkecie. Niestety najczęściej są to zamienniki, które szybko tracą swoje właściwości.

Jak prawidłowo dobrać wycieraczki do modelu auta?

Wybierając wycieraczki do samochodu nie wystarczy znać tylko jego model i rocznik. Warto też sprawdzić z czego zrobione jest pióro wycieraczki. W tanich modelach są one wykonane z kauczuku syntetycznego, który szybciej się zużywa. W wycieraczkach oryginalnych pióra zrobione są mieszanek gumy, silikonu i polimeru. Takie wycieraczki lepiej przylegają do szyby, nie rysują jej i ciszej pracują.

Szkieletowe czy bezszkieletowe?

Wycieraczki szkieletowe to wycieraczki klasyczne, najczęściej wybierane przez kierowców. Ramię wycieraczki wykonane jest z metalu i dobrze dociska pióro do szyby, zapewnia to dobre zbieranie wody, przeznaczone są do normalnej jazdy. Od kilku lat można kupić także wycieraczki bezszkieletowe przeznaczone głównie do jazdy dynamicznej, sportowej. Wycieraczki bezszkieletowe są płaskie, dobrze przylegają do szyby. Montowane są bezpośrednio do ramienia wycieraczki. Brak stelażu sprawia, że wycieraczki te są bardziej dyskretne, mniej widoczne.

Wycieraczki samochodowe Carmager należy wymieniać dwa razy w roku, przed zimą i po zimie. To właśnie zmiana temperatur i przymarzanie wycieraczek do szyby mają najbardziej niekorzystny wpływ na trwałość gumowej okładziny wycieraczek.