Wyścigi na specjalnych torach potrafią dostarczyć naprawdę sporo frajdy nawet z perspektywy kibiców, a co dopiero kiedy mamy okazję sami pościgać się w tego typu miejscach. Taka okazja nadarza się szczególnie dla osób, które uwielbiają szybką jazdę samochodem i mają dużo szczęścia mieszkając niedaleko jednego z wielu takich obiektów. Tor wyścigowy Silesia Ring to jedno z najciekawszych miejsc w Polsce, na których to można się pościgać i dostarczyć sobie naprawdę sporej dawki adrenaliny. 

Lokalizacja toru

Tor znajduje się nieopodal Opola i jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc tego typu nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Tor wyścigowy Silesia ring jest miejscem, które idealnie będzie pasować zarówno amatorom ścigania, jak i zawodowym kierowcom, którzy mają okazję rywalizować w wyścigach, czy też rajdach samochodowych na co dzień. Jego główną zaletą jest nowy i bardzo przyczepny asfalt, który jest szczególnie po wielu przejazdach bardzo nagumowany i można czuć się na nim jeszcze bardziej bezpiecznie. 

Wiele konfiguracji

Tor posiada również wiele różnego rodzaju konfiguracji, dzięki czemu może się na nim odbywać nawet kilka różnych imprez i rywalizacji. Tego typu miejsca w Polsce sprawiają, że kierowcy chcący sprawdzić swoje umiejętności i dać sobie trochę relaksu nie muszą w końcu udawać się za granicę do Niemiec i Czech i mogą pojeździć w bardzo konkurencyjny i równie fajny sposób we własnym kraju. Wypada życzyć takim miejscom, by stawały się z każdym dniem coraz bardziej popularne.

Zdjęcie w artykule pochodzi ze strony Go-Racing i przedstawia trasę toru Silesia Ring