motocykl adventure

Kiedy jeździsz na motocyklu, jest o wiele więcej do zobaczenia. Masz dostęp do ukrytych miejsc i tajnych dróg, możesz łatwo zaparkować w centrum miasta, a co najważniejsze, spotykasz na drodze ciekawych ludzi. Jeśli myślisz, że jazda na motocyklu to tylko prędkość, obroty silników i zygzakowanie po drogach, to czas, abyś zapuścił się w świat motocykli. Jest tak wiele rzeczy, które można pokochać w motocyklach: od poczucia wolności, które przynosi, do wiatru w twarzy – a co najlepsze – ludzi, których spotykasz podczas jazdy na jednym z nich. Motocykliści to jedni z najfajniejszych ludzi w okolicy (naszym zdaniem). Jeśli jeszcze tego nie odkryłeś, pozwól nam powiedzieć, dlaczego przeżywanie przygody na motocyklu jest tego warte!

Podróżowanie na motocyklu jest bardziej zabawne

Jeśli kiedykolwiek podróżowałeś samochodem, dobrze wiesz, że może to być stresujące – zwłaszcza gdy musisz radzić sobie z ruchem ulicznym. Z drugiej strony, podróżowanie na motocyklu jest bardziej przyjemnym doświadczeniem. W rzeczywistości, jazda na motocyklu jest jednym z najbardziej relaksujących i bezstresowych sposobów podróżowania. Dlaczego? Cóż, na początek, masz kontrolę nad pojazdem – więc nie musisz zajmować się żadnym z nieprzewidywalnych czynników, które mogą pojawić się ze strony innych kierowców. A kiedy podróżujesz na motocyklu, możesz zjechać z ruchliwych autostrad i odkryć boczne drogi, które są mniej zatłoczone i znacznie przyjemniejsze do jazdy. Możesz zatrzymać się na poboczu drogi i cieszyć się widokiem, nie spiesz się, gdy nawigujesz przez miejski ruch, i odkrywać tylne drogi, gdy szukasz czegoś bardziej przygodowego.

Jazda motocyklem to świetny sposób na odkrycie swojego miasta

Jeśli jesteś mieszkańcem miasta, są szanse, że nie znasz swojego miasta tak dobrze. Przejażdżki na motocyklu to świetny sposób na odkrycie własnego miasta i jego okolic. Możesz pojechać do muzeum lub galerii sztuki, która Cię interesuje, lub udać się do najbliższego parku, aby cieszyć się świeżym powietrzem i poznać miasto, w którym mieszkasz. Możesz poszukać jednodniowych wycieczek w pobliżu swojego miasta lub znaleźć przejażdżkę, która wyrusza z Twojego miasta i dołączyć do niej! Możesz nawet użyć motocykla do zwiedzania okolicy – to świetny sposób, aby odkryć także sąsiednie miasta. Jeśli planujesz zostać w jednym miejscu przez dłuższy czas, jazda na motocyklu jest świetnym sposobem na odkrycie ukrytych klejnotów Twojego miasta i spędzenie czasu z ludźmi o podobnych poglądach.

Nie musisz płacić za parkowanie lub opłaty drogowe

Motocykle mogą być zaparkowane w zasadzie wszędzie – nie potrzebujesz wyznaczonego miejsca parkingowego ani płacić za parkowanie. Możesz po prostu zaparkować swój rower na chodniku lub w bocznej ulicy i nie musisz się martwić o mandaty lub opłaty za odholowanie. Możesz również jeździć do miejsc, do których jest zbyt daleko, aby dojść pieszo, lub które mają ograniczoną ilość miejsc parkingowych. Jednocześnie możesz jeździć do miejsc, do których jest zbyt daleko, aby dojść pieszo, a następnie wrócić pieszo (aby zaoszczędzić na paliwie).

Jazda na rowerze to świetne ćwiczenie

Jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie kupują motocykle – nie tylko po to, by cieszyć się podróżą, ale także po to, by zachować kondycję. Możesz cieszyć się świetnym treningiem aerobowym po prostu siedząc na motocyklu i wybierając się na miłą przejażdżkę. Choć możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, to właśnie podczas jazdy wykonujesz świetny trening. Być może nie chcesz tego robić specjalnie dla ćwiczeń, ale możesz zyskać formę, po prostu ciesząc się swoim ulubionym hobby. Kiedy jeździsz na motocyklu, twoje tętno wzrasta i spalasz więcej kalorii niż gdybyś miał odbyć tę samą podróż samochodem. A kiedy jeździsz z innymi motocyklistami, możesz stworzyć grupę jeżdżącą i utrzymywać wzajemną motywację i odpowiedzialność.

Motocykle są szybkie, ale nie czujesz tej prędkości tak bardzo

Kiedy prowadzisz samochód, prędkość, z jaką jedziesz, odczuwasz znacznie intensywniej niż podczas jazdy na motocyklu. Dlaczego tak jest? Cóż, jest kilka powodów. Po pierwsze, siedzisz znacznie niżej na motocyklu niż w samochodzie i masz mniejszy opór wiatru. Siedzisz również bezpośrednio za silnikiem, który generuje dużo ciepła, gdy jest na obrotach – więc prędkość silnika jest bezpośrednio przenoszona na ciebie przez siedzenie. I wreszcie, masz wokół siebie mniejszy pojazd, który chroni Cię, jeśli coś pójdzie nie tak. Kiedy zdarzy się wypadek, jesteś narażony na większe ryzyko obrażeń podczas jazdy motocyklem niż w przypadku samochodu.

Możesz widzieć więcej i odczuwać mniejszą chorobę lokomocyjną

Wiesz, że masz chorobę lokomocyjną, kiedy jesteś w samochodzie i jazda jest wyboista? Cóż, w przypadku motocykla nie ma takiej sytuacji. Podczas jazdy motocyklem widzisz więcej niż podczas jazdy samochodem, ponieważ żadne inne samochody nie zasłaniają ci widoku. Możesz również zobaczyć więcej drogi przed sobą – dzięki czemu czujesz się bezpieczniej podczas jazdy. Ponieważ podczas jazdy motocyklem opór wiatru jest mniejszy, będziesz odczuwać również mniejszą chorobę lokomocyjną. W rzeczywistości możesz nawet nie wiedzieć, jak gładka jest twoja jazda, ale ktoś inny może zachorować tylko od patrzenia na twoją jazdę. Możesz faktycznie uzyskać specjalne kaski motocyklowe, które mają wbudowany system wentylacji zaprojektowany dokładnie z tego powodu.

To sprawia, że jesteś szczęśliwy

Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, im więcej robisz coś, tym bardziej będziesz nagrodzony uczuciem bycia szczęśliwym. Możesz zacząć od małego i budować swoją drogę do dłuższych dystansów jazdy. Jak przyzwyczaić się do jazdy, zauważysz, że to przynosi wiele radości. Dostaniesz zobaczyć miejsca, które nigdy wcześniej nie widziałeś, poznać nowych ludzi i oczyścić głowę z dźwiękiem silnika.

Kiedy jeździsz, doświadczasz świata w zupełnie inny sposób. Możesz zobaczyć rzeczy, których nigdy byś nie zobaczył, gdybyś po prostu przejeżdżał obok nich. Jesteś również w stanie wziąć boczne drogi, aby odkryć miejsca, które w przeciwnym razie przegapiłbyś. Motocykle są świetnym sposobem na podróżowanie i dają ci zupełnie inną perspektywę na świat.