Czy warto dbać o swoje samochody? Chyba każdy lubi,gdy jego cztery kółka przyciągają uwagę. W obecnych czasach mamy wiele możliwości aby zadbać o nie, nie tylko podczas wizyty na myjni lecz dopieszczając go specjalnymi kosmetykami. A więc czego użyć, aby samochód posiadał spektakularny blask?

Jednym z powszechnie używanych przez profesjonalistów środków kosmetycznych do samochodów jest quick detailer. Preparat ten umożliwia poprawienie kondycji oraz wydobycie z karoserii samochodowej odświeżonego blasku i koloru. Zabezpiecza również lakier przed działaniem czynników atmosferycznych. 

Płynna konsystencja kosmetyku wspomaga dość proste użytkowanie każdemu, nie tylko doświadczonym specjalistom od auto detalingu. Quick detailery nie posiadają ograniczenia w użytkowaniu, mogą być wykorzystywane nawet codziennie.

Gdy powierzchnia pojazdu jest dobrze przygotowana, mianowicie na końcowym etapie mycia nakładamy preparat. Należy pamiętać, że im czystszy i gładszy lakier tym kosmetyk lepiej się utrzymuje na powierzchni i daje bardziej spektakularny efekt,

Główną zaletą użytkowania jest zachowanie czystości i nadanie połysku na dłuższy czas. Warto też zauważyć inne plusy, jak na przykład łatwość w usuwaniu białych osadów z wody oraz wszelkich zacieków czy usunięcie cienkiej warstwy kurzu. Należy jednak pamiętać, aby nie wcierać preparatu w lakier zabrudzony i pełen drobinek piasku.

Możliwe jest wtedy powstanie zarysowania karoserii. Dodatkowo quick detailer nadaje się do nadania poślizgu dla glinki tradycyjnej oraz gąbek czy też ścierki pokrytej glinkującą powierzchnią.

Quick detailer – produkty dostępne tutaj.