Woskowanie auta pozwala zabezpieczyć lakier przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Za pomocą woskowania auta można znacząco przedłużyć żywotność lakieru oraz zmniejszyć częstotliwość mycia samochodu.  Zastanawiasz się, jaki wosk samochodowy będzie najlepszy? Na rynku można znaleźć bowiem wosk do samochodu różnych firm i w różnych postaciach. Najlepszym wyborem będzie kupienie wosku samochodowego naturalnego, który pozwoli na kompleksową ochronę lakieru.

Naturalne woski do samochodu zazwyczaj są twarde. Produkty syntetyczne, dostępne najczęściej w formie płynu, mleczka lub pasty wykazują krótsze działanie i mniejszą trwałość. Są za to łatwiejsze w aplikacji.

Czy warto woskować lakier?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Regularne pokrywanie lakieru woskiem sprawia, że przez długi czas pozostaje on w dobrym stanie. Co istotne – zabezpieczona woskiem karoseria staje się odporna na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak zmieniające się temperatury, czy też promieniowanie UV.

Dodatkowo, wosk tworzy na powierzchni lakieru hydrofobową powłokę, która stanowi barierę dla różnego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki temu lakier jest chroniony przed drobnymi, mechanicznymi uszkodzeniami, a dodatkowo wolniej się brudzi, co przekłada się na rzadsze wizyty na myjni.

Woskowanie samochodu pozwala więc zaoszczędzić czas i środki, które musielibyśmy poświęcić na częste mycie auta. Dobrze nawoskowany samochód, jest zabezpieczony na okres mniej więcej sześciu miesięcy.