BMW x5 w leasingu

Ostatnimi czasy modele SUV podbijają rynek motoryzacyjny, dlatego wiele marek postawiło na produkcję tego typu samochodów. Również marka BMW zdecydowała się na taki krok. Wypuszczenie pierwszego SUV-a marki wywołało ogromne poruszenie, niektórzy zwiastowali koniec tej marki, gdyż BMW nie miało żadnego doświadczenia w produkcji tego typu samochodów.

Wszystko zaczęło się od prezentacji w 1999 roku pierwszego SUV-a BMW, był nim model X5. Rynek motoryzacyjny przyjął ten samochód bardzo dobrze i warto zaznaczyć, że model ten jest jednym z ważniejszych w historii tej firmy. Wypuszczając na rynek X5, BMW od razu zaznaczało, że chce się odciąć od określenia SUV (Sports Utility Vehicle), a postawić raczej na określenie SAV (Sports Activity Vehicle). Chodziło o to, że mimo iż zastosowano w nim napęd na cztery koła czy kontrolę zjazdu ze wzniesienia, to samochód ten nie ma charakteru ściśle użytkowego i terenowego. BMW X5 jest jednym z pierwszych SUV-ów klasy premium, marka chciała postawić nie tylko na komfort jazdy ale także na ekskluzywny wygląd, zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny.

Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji to są one wysokie. Cena tego SUV-a BMW waha się w przedziale 17-35 tys., jeżeli mówimy o aucie używanym. Jeżeli mowa o cenach nowego auta to mimo, iż minęły już 22 lata od produkcji pierwszego modelum nadal są one bardzo wysokie.

Kolejne generacje i modele BMW SUV

PIerwsza generacja BMW SUV X5 bardzo dobrze się zaprezentowała i była chwalona na rynku. Dlatego marka BMW zdecydowała się na kolejne modele SUV, należą do nich: BMW X1, X2, X3, iX3, X4, iX, X6 i X7.

BMW x5 w leasingu

Dla kogo przeznaczone są SUV-y BMW?

Auta te są alternatywą dla prestiżowych limuzyn, współczesne SUV-y są naprawdę luksusowe pod względem wyglądu czy wyposażenia. Warto jednak zaznaczyć, że często SUV-y nie pozwalają na kompromis pomiędzy komfortem a prowadzeniem pojazdu. Wszystko jednak zależy od modelu auta, jaki wybierzemy.