Auta o sportowym charakterze, wykorzystywane do zawodowej lub hobbystycznej jazdy sportowej, powinny być wyposażone w specjalne opony dostosowane do szczególnych potrzeb takich pojazdów.

Wzmocniona reaktywność

Michelin Pilot Sport 4 to opony, które dzięki specjalnej, innowacyjnej technologii dynamic response (składającej się ze specjalistycznego opasania aramidowo-nylonowego) pomaga przyspieszyć tempo przekładania działania kierowcy na reakcję pojazdu. 

Asymetryczny wzór bieżnika o wysokiej reaktywności, pomaga oponie dopasować się dokładnie do nawierzchni i tym samym poprawiając przyczepność. Dzięki tak wyprofilowanym bieżnikom opona idealnie przylega do nawierzchni, na której się znajduje.

Innowacyjna mieszanka gumy

Dzięki zastosowaniu w oponach Michelin Pilot Sport 4 specjalnej mieszanki gumy połączonej z elastomerami funkcjonalnymi oraz krzemionką zwiększa przyczepność opon do nawierzchni nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych i mokrej nawierzchni.

Dodatkowym atutem opon Pilot Sport 4 jest zastosowanie innowacyjnych wyżłobień, które pomagają szybko i efektywnie odprowadzać wodę, pozostawiając powierzchnię opony maksymalnie suchą.

Jakość przez doświadczenie

Podczas produkcji tej opony, firma Michelin korzystała z wiedzy największych marek samochodowych oraz czerpała z doświadczenia, jakie daje profesjonalna jazda sportowa.

Dzięki temu opony Pilot Sport 4 zapewniają maksymalne osiągi i najwyższą jakość wykonania, a przy tym dużą wytrzymałość na uszkodzenia przy jeździe sportowej.

Oferta sprzedażowa opon dostępna w tym miejscu.