Województwo świętokrzyskie to wciąż niedocenione miejsce w Polsce. Obszar ten charakteryzujący się niezwykłym potencjałem jest miejscem, w którym odnaleźć możemy tak wyjątkowe miejsca jak tor wyścigowy w W Miedzianej Górze. Co jest wyjątkowe w tym torze wyścigowym oraz dlaczego warto go odwiedzić dowiemy się z poniższego artykułu. 

Miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych

Z pewnością tor wyścigowy w Kielcach to miejsce, w którym świetnie spędzić czas mogą zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Funkcjonujący nieprzerwanie od 1976 roku tor wyścigowy to miejsce spotkań oraz zabawy tysięcy osób każdego roku. Ten wyjątkowy tor obsługiwany przez ośrodek sportowo – turystyczny „Moto Raj” zaoferować może różnego rodzaju usługi dla osób w każdym wieku. 

Co możemy odnaleźć na torze 

Oczywiście najpopularniejszą usługę, jaką oferuje Automobilklub Kielecki, do którego przynależy tor wyścigowy w Kielcach jest możliwość jazdy sportowym samochodem. Osoby pragnące przejechać się autem wyścigowym mogą skorzystać z toru o długości 2,5 km, odznaczającego się długą 400 metrową prostą i siedmioma zakrętami. Istnieją również dodatkowe warianty. 

Jazda po torze wyścigowym odbywać się będzie wraz z asystą profesjonalnego instruktora, który nie tylko zadba o nasze bezpieczeństwo, ale również przyczyni się do tego, aby przejazd samochodem sportowym stał się niezapomnianym wspomnieniem. Co ważne w czasie jazdy nabędziemy również praktyczne umiejętności, które wykorzystać będziemy mogli w czasie codziennej jazdy.