opona frigo hp2

Opony dobrane odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych są niezbędne, jeżeli pragniemy zachować wysoki komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Chociaż zgodnie z prawem w Polsce nie ma konieczności wymiany opon, to brak takiej czynności wiąże się z wieloma zagrożeniami.

Kupno nowej opony

opona frigo hp2

Kupno nowej opony może być konieczne w wielu przypadkach, aczkolwiek do najczęstszych przyczyn zaliczyć można zużycie bieżnika oraz wiek ogumienia. W przypadku opon zimowych przyjmuje się, iż te powinny posiadać bieżnik o wysokości przekraczającej 4.0 mm. W przypadku opon letnich jest to minimum 1.6 mm. Drugą najpopularniejszą przyczyną wymiany opon jest ich wiek. Każda mieszanka z czasem ulega zużyciu nawet jeżeli opony nie były eksploatowane.

Oznacza to, że powinniśmy się zdecydować na wymianę, jeżeli zestaw opon zimowych ma powyżej 6 lat. Dokonując zakupu wybierajmy jedynie opony od dobrych, renomowanych producentów. Przykładem mogą być opony Frigo HP2 , które dzięki odpowiedniej mieszance i parametrom technicznym mogą zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Przed zakupem należy upewnić się, że opony posiadają odpowiedni rozmiar oraz prawidłowy dla naszego modelu auta indeks prędkości oraz nośności.

Opinia fachowca

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy konkretne opony będą pasowały do naszego auta możemy sprawdzić listę modeli aut, dla których zostały one przeznaczone. Tego rodzaju informacje możemy znaleźć w instrukcji opony, w internecie lub u sprzedawcy i producenta. Tak jak w przypadku każdego zakupu nie podejmujmy decyzji pochopnie.