Poczuć emocje niczym kierowca rajdowy- takie marzenie ma nie jeden chłopak czy mężczyzna, a coraz częściej także kobiety łakną tego typu emocji. Jednak udział w rajdach czy przejażdżka torem wyścigowym to droga przyjemność. Alternatywą pozwalającą poczuć emocje wyścigu są tory kartingowe.

Co warto wiedzieć o gokartach?

Gokarty to niepozorne małe autka, ale mają większy pazur niż mogłoby się wydawać. Wydawałoby się, że prędkość 20-30 kilometrów na godzinę nie pozwoli poczuć zbyt wielkich emocji, ale kto raz spróbuje jazdy na torze kartingowym bardzo szybko zrozumie ile frajdy dają te małe pojazdy.

Przed wizytą na torze warto się jednak nieco przygotować. Potrzebne będzie odpowiednie ubranie. Nie chodzi o żaden specjalistyczny strój, ważne by podczas jazdy nic niepotrzebnie nie odstawało. Najlepiej sprawdzą się ubrania przylegające do ciała. Warto też wcześniej sprawdzić opinię torów, by był dobry jakościowo i nie za krótki. Najdłuższą trasą w Polsce może się pochwalić tor kartingowy Poznań https://devil-cars.pl/tor/poznan-kartingowy.

Kto może jeździć na gokartach?

Gokarty to emocjonująca zabawa zarówno dla niemal wszystkich grup wiekowych. Swoich sił mogą spróbować zarówno dorośli i młodzież szkolna. Do jazdy takim pojazdem nie wymagane są ani specjalne umiejętności, ani tym bardziej prawo jazdy, a obsługa jest o wiele prostsza niż w przypadku jazdy tradycyjnym samochodem. Dodatkowo tor kartingowy Poznań zapewnia specjalne kombinezony do jazdy w deszczu. Również rodzice mogą na nim spędzić czas, i to razem dziećmi, które też mogą spróbować swoich sił na osobnym torze dla najmłodszych.