Wiele osób traktuje samochód jak swój największy skarb. Jest ich dumą i chlubą. Jedni – regularnie myją auto, polerują je i nie pozwalają by uległo zabrudzeniu. Inni – wcale się tym nie przejmują. Myją auto dwa razy do roku i cieszą się, że robią to tak często. To duży błąd. Dlaczego warto dbać o lakier samochodowy?

Wygląd


Pielęgnacja lakieru samochodowego z GlossFactory jest podstawą do zachowania świetnego wyglądu auta. Poprawna konserwacja jest tym, co sprawia, że auto wygląda jak nowe nawet po latach. Z tego powodu warto dbać o właściwą pielęgnację lakieru. Dobrze wyglądające, zadbane auto jest też wyceniane na wyższą kwotę. Ma to ogromne znaczenie przy sprzedaży samochodu. Dobra prezentacja to po prostu wyższa wartość.

Ochrona


Lakier pełni przede wszystkim funkcje ochronne. Jest powłoką, która chroni karoserię przed działaniem środowiska. Opady deszczu, śnieg, grad i różnego rodzaju pyły mogą negatywnie wpłynąć na stan tej powłoki. Do tego dochodzą też środki chemiczne, które znajdują się na drogach. Przykład? Sól, która zimą obficie trafia na asfalt po kontakcie z lakierem może powodować jego uszkodzenia. W nie może wnikać woda, która w kontakcie z karoserią oraz tlenem będzie powodować korozję. Ta z kolei, łączy się z wydatkami. I to sporymi. Najlepiej jest, więc pamiętać o myciu auta również, gdy na drogach zalega śnieg. To jedyny sposób na pozbycie się szkodliwych środków zanim bezpowrotnie uszkodzą powłokę lakierniczą. Pielęgnacja lakieru samochodowego nie jest trudna, ale trzeba wykonywać ją regularnie.