hankook winter i-cept rs2 w452

Doskonały komfort jazdy to marzenie każdego właściciela samochodu. Oczywiście najważniejszy będzie wybór odpowiedniego auta, który sprosta wszelkim oczekiwaniom i potrzebom małej lub też większej rodziny. Karoseria jest głównym elementem reprezentacyjnym, ale to opony zapewniają komfort, o którym mowa.

Opony całoroczne

W ostatnich latach bardzo popularne jest kupowanie do auta opon całorocznych, które to dobrze sprawdzają się zarówno w sezonie letnim, jak i w sezonie zimowym. Takie ogumienie posiada zarówno zalety, jak i oczywiście wady. Całoroczne opony to przede wszystkim najbardziej ekonomiczna opcja ogumienia samochodu – odchodzi obowiązek ich zmiany dwa razy do roku, dzięki czemu w kieszeni zostaje jednak trochę gotówki. Odchodzi również konieczność kupowania co jakiś czas dwóch kompletów opon – wystarczy posiadać jeden, który wychodzi również stosunkowo tanio.

Niestety takie opony nigdy nie będą tak dobre, jak opony zimowe, które są zdecydowanie bezpieczniejsze. Ze względu na swoją miękkość będą się też zużywać szybciej w sezonie letnim.

Opony zimowe

Ogumienie zimowe posiada inną mieszankę gum w swoim składzie dzięki czemu ich przyczepność do podłoża i możliwość panowania nad samochodem w zimie będą zdecydowanie lepsze niż w przypadku posiadania opon całorocznych. Przykładem rewelacyjnych opon zimowych są Hankook Winter i-cept rs2 w452, które dzięki swojemu symetrycznemu bieżnikowi i dobrej mieszance gum doskonale sprawdzają się w sezonie zimowym, kiedy to bezpieczeństwo jazdy jest najważniejsze.