Felgi aluminiowe stanowią ozdobę każdego auta. Oczywiście jednak pod warunkiem, że są wyczyszczone i ładnie się prezentują. Wbrew pozorom jednak czyszczenie felg aluminiowych nie jest wcale tak prostą sprawą, o czym świadczy porządna liczba błędów, które popełniamy. Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze błędy.

1) czyszczenie felg aluminiowych domowymi sposobami

Przede wszystkim poważnym problemem jest to, że w Internecie jest szeroko zachwalane czyszczenie felg aluminiowych za pomocą domowych środków jak pasta do zębów itp. Dlaczego nie jest to dobre?

Otóż niestety takie domowe środki często mają niske pH, czyli innymi słowy są bardzo kwaśne. Oczywiście nie działa to za dobrze na powłokę felg. Ponadto takie środki niestety też charakteryzują się tym, że często posiadają wyjątkowo szorstką powierzchnię. Słowem naprawdę lepiej jest użyć standardowych, specjalnie przystosowanych środków – tym bardziej, że nie są one wcale bardzo drogie.

2) używanie tych samych, ściereczek do felg i innych elementów samochodu

Ponadto warto jeszcze rozważyć to, że często szkoda jest nam zainwestować w kilka różnych ściereczek czy gąbek. W efekcie myjemy felgi tym samym, czym przecieramy karoserię itp. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pozostałości środków do czyszczenia felg aluminiowych mogą zniszczyć inne elementy auta i oczywiście w drugą stronę. Dlatego zdecydowanie należy zainwestować w osobny zestaw ściereczek, odpowiednio miękkich i chłonnych. Tym bardziej, że to już zupełnie nie jest spory wydatek.