opony goodyear efficientgrip performance

Opony Goodyear Efficientgrip Performance powstały w odpowiedzi na wciąż rosnące problemy klimatyczne. 
Opona ta jest jedną z najbardziej docenianych w testach i cieszy się dużym zainteresowaniem, kierowców zagranicą, ale także w Polsce. 

Technologia

Asymetryczny bieżnik w oponie Goodyear zapewnia bardzo dobre odprowadzanie wody i zwiększa przyczepność opony, nawet na mokrej nawierzchni.

Można wyróżnić 3 główne technologie, które zostały użyte podczas budowy opony:

1. FuelSaving – technologia dotyczy doskonale dobranych surowców, które znajdują się w mieszance gumowej, a także ich innowacyjnego sposobu połączenia. Konsekwencją takiej pracy są niskie opory toczenia co umożliwia większą efektywność paliwową. A co za tym idzie niższe opłaty na stacjach paliw i bardziej ekologiczna jazda autem.

2. ActiveBraking – technologia ta pozwoliła skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni, a także duża powierzchnia styku opony z drogą, poprawiła także hamowanie na suchej nawierzchni.

3. WearControl – technologia wydłuża czas eksploatacji opony, co za tym idzie wydłuża jej żywotność. 

Znalezienie wady w oponach Goodyear Efficientgrip Performance nie jest łatwe. Można wytknąć producentowi brak wzmocnienia z boku, który często jest podatny na uszkodzenia. 

Z drugiej strony zalet jest bardzo wiele, zaczynając od wysokiej przyczepności na mokrej powierzchni. Dodatkowo skuteczny system odprowadzania wody, naprawdę cicha jazda, a także doskonała amortyzacja to kolejne zalety ważne dla kierowców jadący w trudnych warunkach.