Bardzo wielu kierowców zastanawia się czy wybrać szampon samochodowy z woskiem czy bez. Mycie auta w myjniach automatycznych może być prawdziwym zabójstwem dla lakieru. Szczotki stosowane nawet w najlepszych myjniach mogą pozostawić wyraźne szkody na lakierze, a pamiętać należy o tym, że dla lakieru poważnym zagrożeniem może okazać się nawet najmniejsze ziarenko piasku. Osoby, które chcą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, powinny postawić na porządny szampon samochodowy i ręczne mycie.

Szampon z woskiem czy bez?

Jak łatwo zauważyć na półkach sklepowych można spotkać bardzo wiele szamponów samochodowych, dlatego też wybranie tego najlepszego może być dużym wyzwaniem. Poszczególne preparaty różnią się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim składem. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że wybór odpowiedniego preparatu zależy głównie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Osoby, które nie mają dużo czasu na pielęgnację auta, powinny postawić na szampon z woskiem, który w tym przypadku sprawdzi się najlepiej. Kierowcy, którzy chcą z kolei bardzo dokładnie wyczyścić swoje auta z trudno dostępnych zabrudzeń, powinny postawić na szampon bez wosku.

Gdzie sprawdzi się szampon bez wosku

Oryginalny szampon samochodowy bez wosku doskonale sprawdzi się przy myciu lusterek i elementów plastikowych. Jest to doskonały preparat również dla tych osób, które chcą idealnie wyczyścić klosze lamp, aby przez długi czas prezentowały się bardzo okazale. Pamiętać należy jednak o tym, aby korzystać z wysokiej jakości preparatów od renomowanych producentów.

Dodaj komentarz