Największy w naszym kraju tor wyścigowy Poznań jest odwiedzany licznie przez fanów motoryzacji. Składa się z dwóch części, toru samochodowo-motocyklowego o długości 4085 metrów oraz toru kartingowego, który wynosi 1480 metrów. Został wybudowany na terenie byłego poznańskiego lotniska Ławica.

Historia toru wyścigowego Poznań

Tor wyścigowy Poznań https://autonator.pl/tor/poznan-glowny został wybudowany przy współpracy Fabryki Samochodów Rolniczych Polmo w Poznaniu i Automobilklubu Wielkopolskiego. Prace rozpoczęto w 1974 roku i już po dwóch latach tor był gotowy do użytku, otwarto go 2 grudnia 1977 roku.

Jest to obecnie miejsce, gdzie można jeździć, przekraczając prędkość 140 km na godzinę, organizowane są również spotkania biznesowe, prezentacje, jest możliwość nauki bezpiecznej jazdy samochodem, ale można również zjeść i zamówić nocleg. Miłośnicy szybkiej jazdy korzystają z kursów bezpiecznej jazdy organizowanych przez firmy wynajmujące samochody sportowe.

Opis toru wyścigowego Poznań

Tor wyścigowy Poznań jest miejscem, gdzie odbywają się wyścigi samochodowe i motocyklowe, ponieważ jako jedyny tor w Polsce otrzymał światową i europejską homologację do przeprowadzania wyścigów. Nawierzchnia toru jest bardzo dobrej jakości, dzięki czemu ma bardzo dobrą przyczepność i zapewnia bezpieczeństwo w trakcie jazdy, długość toru wynosi 4,1 km, do pokonania jest 11 zakrętów oraz wiele długich odcinków trasy.

Zarówno trasa stworzona dla samochodów i motocykli, jak i trasa kartingowa mają szerokość 12 metrów. Jest to miejsce, gdzie można nauczyć się driftować w bezpieczny sposób, proste odcinki, gdzie można się rozpędzić, umożliwiają naukę różnych skomplikowanych manewrów. Tor wyścigowy Poznań jest miejscem, gdzie można jeździć wypożyczonym albo swoim własnym samochodem i udoskonalać technikę jazdy w bezpiecznych warunkach.