225 55 r17

Wymiana całego zestawu co pół roku nie jest tania, zwłaszcza gdy preferowane są renomowane marki. Nowym kierowcom może się wydawać, że taki wydatek jest zbędny, bo skoro zimowy bieżnik radzi sobie z błotem pośniegowym i lodem, to letnie warunki nie są inne. Jest to całkowicie błędne założenie, ponieważ opony sezonowe mają zasadniczo inną konstrukcję. Bieżnik zimowy ma agresywny wzór, wzmocnione twarde ściany boczne, kord.  Opony zimowe mają głębokie rowki, które skutecznie odprowadzają gromadzący się śnieg.

Dlaczego wymiana opon zimowych na letnie jest istotna?

225 55 r17

Wszystkie te cechy nie są odpowiednie do stosowania w okresie letnim. W letnich upałach potrzebna jest opona odporna na wysokie temperatury. Opony zimowe o niskim stopniu twardości i głębokich rowkach nie są w stanie pewnie trzymać się suchego lub mokrego asfaltu. Opony letnie posiadają drobne rowki odprowadzające wodę nawet podczas ulewnego deszczu, a mieszanka gumowa jest odporna na wysokie temperatury. Na suchych nawierzchniach asfaltowych opony szybciej się zużywają, dlatego do mieszanki dodaje się krzemionkę i krzemionkę dla większej niezawodności.

Kupno opon letnich 225 55 R17 i ich kryteria wyboru

W tym rozmiarze jest sporo modeli, więc wybór może być trudny dla niedoświadczonego kierowcy. Istnieją jednak cechy, które są odpowiednie dla różnych warunków pracy. Na przykład, do jazdy w warunkach miejskich odpowiednie są opony 225 55 r17 z miwan.pl do samochodów klasy średniej. Jazda z prędkością wymaga bieżnika z mniej głębokimi rowkami, który zapewni lepszą trakcję i pokonywanie zakrętów. Są to modele z asymetrycznym bieżnikiem, który zapewnia lepszą zwrotność, a także niższy poziom hałasu, co jest ważne dla komfortu jazdy.