niewidzialna wycieraczka

Wycieraczka w płynie to wyjątkowy preparat wykorzystywany na szklane tafle. Tworzy warstwę o wartościach hydrofobowych, dzięki której krople są „odpychane” oraz wychodzą z szyby pod wpływem ruchu powietrza. Jeżdżąc co najmniej kilkadziesiąt kilometrów na godzinę, nie ma konieczności wykorzystywać wycieraczek – deszcz sam będzie spływał z szyby, zamiast trzymać się na niej. Niewidzialną wycieraczkę można założyć na szybę z przodu pojazdu, natomiast również szyby boczne oraz tylną – wyjątkowo jeżeli auto nie jest zaopatrzone w tymże miejscu w standardową wycieraczkę.

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Niewidzialna wycieraczka to środek, jakiego nie widać gołym okiem (więcej szczegółów na jej temat znajdziesz tutaj). Środek po założeniu na szklane tafle samochodu tworzy warstwę mającą duże wartości hydrofobowe, dzięki czemu pod wpływem pędu powietrza tworzy się powierzchnia hydrofobowa, zatem krople wody bezproblemowo spływają z szyb. Funkcjonowanie niewidzialnej wycieraczki będzie zauważalne już podczas podróży przy typowo miejskich szybkościach, zatem korzystanie z tradycyjnych wycieraczek można sprowadzić do minimum.

Jak działa niewidzialna wycieraczka?

Woda z opadów tworzy się w wielkie krople oraz płynie z szyby, na skutek jej pochylenia. Wraz z wodą płyną zabrudzenia. Ruch powietrza podczas podróży powoduje zdecydowanie większe oczyszczanie kropel wody. Jeżeli kierowca porusza się w mieście oraz nierzadko staje w korkach, potrzebne może być uruchamianie wycieraczek od czasu do czasu. W większości wypadków natomiast wycieraczka w płynie powoduje, iż stosowanie wycieraczek jest zupełnie zbędne. Szczególnie przy szybkości ponad 60 km/h.