opony

Opony zimowe 235/45 r17 cieszą się dużym zainteresowaniem. Szczególnie w sezonie opon letnich. Kierowcy nie rozumieją, czym różnią się produkty niskoprofilowe od zwykłych, jakie mają właściwości i gdzie można kupić opony 235/45 R17 w Polsce.

Zalety opon zimowych 235/45 r17

Jedną z głównych zalet opon zimowych 235/45 R17 (sprawdź tutaj) jest widok nadający samochodowi bardziej sportowy kształt. Główną cechą wyróżniającą od stosowanych opon podstawowych jest wysoka jakość kontroli transportu. Przy manewrach z dużą prędkością prawie nie dochodzi do utraty równowagi samochodu, co wynika ze zniekształcenia gumowych boków spowodowanego naciskiem. Wysoka stabilność produktu umożliwia lepsze prowadzenie pojazdu i zwiększa jego ogólną komunikatywność. Również guma 235/45 17 z niską podstawą, zamontowana na felgach aluminiowych, pozwala na szybkie przyspieszanie, a także usprawnia proces hamowania.

Wady opon zimowych 235/45 r17

Wady tych opon wynikają również z ich wysokości. Jeśli podstawa produktu jest niższa, wysokość jego boków jest niższa, co oznacza, że pojemność łagodząca opony 235/45 17 jest niższa. W rezultacie wady jezdni są natychmiast odczuwalne na kierownicy, dlatego takie niskoprofilowe produkty nie nadają się na drogi o złej jakości nawierzchni. Brak niezbędnego zmiękczenia może wywołać bardziej godne ubolewania wyniki niż utrata wygody, ponieważ wzrasta nacisk na zawieszenie samochodu. Trzeba też pamiętać, że stosowanie opon niskoprofilowych wynika ze zwiększenia średnicy podbicia felgi, co oznacza konieczność zakupu nowego kompletu gumy.