woski syntetyczne

Pielęgnacja samochodu wiąże się z różnymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę. Nie wystarczy jedynie kontrola stanu technicznego poprzez okresowe przeglądy, ale każdy kierowca powinien także dbać o stan wizualny swojego pojazdu. W ten sposób dzięki takim zabiegom cena przy jego odsprzedaży może wzrosnąć i pojazd będzie wyróżniał zadbanym stanem wizualnym. Z tą myślą producenci różnych preparatów do pielęgnacji samochodów wykazują się pomysłowością w tworzeniu produktów umożliwiających dbanie o pojazd. Przykładem takich produktów są woski samochodowe.

Co daje woskowanie pojazdu? 

Dzięki woskowaniu pojazd uzyskuje głęboki połysk lakieru i pomaga w zapobieganiu zniszczeniom. Nadaje mu niezwykły połysk. Wosk aplikuje się, gdy cała powierzchnia samochodu jest już oczyszczona. Wśród wosków samochodowych można wyróżnić takie o pochodzeniu syntetycznym.

Czym są woski syntetyczne?

woski syntetyczne

Woski syntetyczne charakteryzują się tym, że w składzie znajdują się chemiczne związki polimerowe i pielęgnacja samochodu opiera się na powiązanych działaniach chemicznych z lakierem. Stanowi to o bardzo wysokim poziomie ochronie lakieru przed różnymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także nadaje kolorom głębi. Woski syntetyczne do auta inaczej określane jako sealanty pozwalają zapobiec przyleganiu zabrudzeń do lakieru. Sealanty można stosować na nieosuszone auto. Znakomicie sprawdzają się jako ochrona lakieru. Sealant do lakieru nadaje wyjątkowej głębi pojazdu, dzięki czemu regularna pielęgnacja staje się przyjemniejsza. Powierzchnię zabezpieczoną sealantem w łatwy sposób można ponownie umyć.