Każdemu właścicielowi auta z pewnością zależy na jego sprawności mechanicznej oraz dobrym stanie wizualnym. Jednak nie wszystkie pojazdy są nowe, a po latach użytkowania karoseria staje się matowa i zdecydowanie wymaga odświeżenia. Dlatego każdy kierowca powinien wiedzieć jak dbać o swoją maszynę.

Jak poprawić wygląd karoserii?

Żeby przywrócić świetność lakieru oraz zapobiec rysom, otarciom czy mikrouszkodzeniom, należy stosować pasty polerskie. Istnieją dwie metody polerowania: mechaniczna oraz ręczna. Drugi sposób wymaga zdecydowanie więcej pracy i zaangażowania, aby mógł przynieść oczekiwane efekty. Dzięki niemu można usunąć płytkie zadrapania, ale najpewniej będzie o wiele bardziej czasochłonny niż metoda mechaniczna.

Jednak jeśli nie mamy możliwości skorzystać z profesjonalnego mechanicznego polerowania, z powodzeniem możemy w ten sposób odświeżyć karoserię. Zaletą polerowania ręcznego jest niewątpliwie możliwość dotarcia do najtrudniej dostępnych zakamarków przy lusterkach czy klamkach. W każdym przypadku warto kupować produkty sprawdzonych marek, a nie te pochodzące z tanich dyskontów.

Kilka rad na temat usuwania zarysowań

Każda pasta do lakieru charakteryzuje się odpowiednią grubością ziarna. Osobom bez doświadczenia zaleca się na początek używanie środków z o mniejszym granulacie, ponieważ mogą narobić więcej szkód niż pożytku. Ścierniwa o grubszej degradacji skutecznie usuwają głębsze rysy, natomiast wpływają też niestety na pogorszenie jakości wykończenia. Z kolei produkty o średnim ziarnie polerskim nie usuną najgłębszych zadrapań, ale powłoka wykończeniowa będzie wyglądała dużo lepiej. Mniejsze ścierniwa stosuje się do prac wykończeniowych. Istnieją również tzw. pasty finiszowe, które nakłada się na samym końcu do odświeżenia lakieru.

Pasta polerska do samochodu dostępna na https://shiningcar.pl/pasty-polerskie