Firma KTM do tej pory produkowała pojazdy na dwóch kołach, były to i są do dzisiaj super nowoczesne modele motocykli, na których jeżdżą tylko mistrzowie. Do tej pory firmie dwa koła wystarczały, ale ostatnio producenci firmy wypuścili na rynek 4 kołowy pojazd, wyglądający jak bolid Formuły 1.

Futurystyczny model

KTM X Bow nie jest motorem, ale trudno go też nazwać samochodem. Wiele samochodowych udogodnień on nie posiada, ma miejsce tylko dla dwóch osób i jest pojazdem raczej niewygodnym.
KTM X Bow nie ma:
– ABS, ESP,
– wspomagania kierownicy,
– regulacji foteli,
– korektora siły hamowania.
Natomiast posiada:
– super moc i może rozwinąć super prędkość,
– monocoque z włókna węglowego,
– klatkę odporną na zderzenia,
– czteropunktowe pasy bezpieczeństwa.

Silnik

Pojazd, który jest super nowoczesny i niezwykle futurystyczny ma silnik dwulitrowy turbo z bezpośrednim wtryskiem, pochodzący od Audi. Dzięki temu i ogromnej lekkości pojazdu jego masa 846 kg jest pobudzana już do bardzo żwawego ruchu od 310 NM.

Nieziemski pojazd

KTM X Bow to pojazd nieziemski, warto około 48 tysięcy Euro, pojazd jedyny w swoim typie i tylko dla konkretnych amatorów. Można go używać zarówno na torze, jak i na drogach.
Bolid potrafi w ciągu 4,7 s osiągnąć 100 km/h. Jego wygląd i potężna moc decyduje o tym, że każdy, kto go widzi w akcji zamiera i patrzy z niedowierzaniem, że tak pojazd można było stworzyć, a następnie wyprodukować i oddać na rynek motoryzacyjny. Prace nad unowocześnianiem KTM X Bw a wciąż trwają.