Tapicerka samochodowa ulega zabrudzeniu szczególnie kiedy autem podróżują dzieci czy też zwierzęta, ale nie tylko. Zawsze przecież może zdarzyć się wypadek w postaci rozlania napoju, wymiotów czy krwawienia. Takie plamy trudno usunąć samodzielnie, a jeżeli już poniekąd uda się to zrobić, to pozostaje przykry zapach. Dlatego najlepiej oddać pranie tapicerki w profesjonalne ręce.

Zalety profesjonalnego prania tapicerki

Dopiero kiedy firma zajmująca się praniem tapicerki zajmie się wnętrzem auta, widać, ile przez lata gromadzi się w niej zanieczyszczeń, które wsiąkają i tworzą trudne do usunięcia plamy, a także brzydki zapach. Dzięki specjalnym odkurzaczom piorącym, jakimi posługują się fachowcy, bardzo łatwo doprowadzić auto do porządku, usuwając nie tylko brud, ale także bakterie i roztocza. Nie da się tego zrobić czyszczeniem samodzielnym. Między innymi chodzi o to, że tapicerki w aucie nie można zbyt intensywnie zmoczyć, ponieważ z powodu słabej cyrkulacji powietrza ta wilgoć pozostanie w gąbce na długo. Ponadto usuwając plamy samodzielnie można doprowadzić do powstawania zacieków, które są jeszcze trudniejsze do usunięcia niż same plamy.

Fachowcy dysponują efektywnym sprzętem o dużej mocy oraz silnymi detergentami. Co więcej, nieraz są szkoleni w jaki sposób usuwać poszczególne rodzaje plam i nieprzyjemnego zapachu. Na taki zabieg warto zdecydować się co najmniej raz na kilka lat, a może nawet częściej jeżeli w aucie często przebywają dzieci i zwierzęta. Pranie tapicerki warto zrobić także przed sprzedażą auta.

Dodaj komentarz